چنگال عفونت رطوبت انگشت اسلام ادرار

چنگال: عفونت رطوبت انگشت اسلام ادرار استبراء جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های مقاربتی چگونگی انجام استبراء

گت بلاگز جنسی آموزش استبراء و فایده های آن

اسلام آخرین دین الهی و کامل ترین آنهاست. به همین باعث در این دین به کوچک ترین پرسشها نیز پرداخته شده است و مورد نیاز

آموزش استبراء و فایده های آن

اسلام آخرین دین الهی و کامل ترین آنهاست. به همین باعث در این دین به کوچک ترین پرسشها نیز پرداخته شده است و مورد نیاز است تا به آنها توجه شود. رعایت بهداشت در اسلام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هست. یکی از اعمال بسیار مهم بهداشتی که باید مد توجه قرار گیرد انجام استبراء است که عمل به آن بسیار مورد توصیه قرار گرفته هست. انجام این عمل کمک بسیار زیادی به حفظ سلامت جنسی فرد می کند. ولی استبراء کردن به چه شکلی صورت می پذیرد؟ با بی بی نیمز همراه باشید.

استبراء چیست؟

استبراء عمل مستحبی است که مردها بعد از بیرون آمدن بول (ادرار) انجام می دهند بدهید ترتیب که سه مرتبه با انگشت وسط (انگشت بزرگ) دست فاصله بین مقعد تا بیضه ها (خشتک) را فشار می دهند جهت ساده تر شدن کار انگشت شصت بالای آلت قرار گیرد سپس سه مرتبه از بیضه ها تا سر آلت (حشفه) را فشار می دهند و آخر سه مرتبه هم سر آلت را فشار میدهند با این کار باقی مانده قطرات بول از آلت خارج می شود، ولی استبرا از منی این است که بعد از خروج منی بول کنند تا ذرات باقی مانده خارج شود.

آموزش استبراء و فایده های آن

فایده استبرا از بول و منی این است که مجرای آلت را از بول منی پاک می کند، یعنی اگر آب مشکوکی بعد از استبرا خارج شود پاک است و وضو و غسل ندارد.

برای زنان استبرا نیست و هرگاه رطوبت مشکوکی از زن خارج شود پاک است و وضو و غسل ندارد.

روش انجام اسبراء از نظر مراجع

عبارات مهم : عفونت – رطوبت

روش انجام استبراء از نظر مراجع متفاوت با یکدیگر تفاوت دارد و دلایل مختلفی را مشمول بر می شود که در این بحث نمی گنجد ولی بر هرفردی که سن بلوغ را گذرانده و به بلوغ فکری نیز رسیده هست؛ مورد نیاز است تا مرجع مناسبی را جهت خود برگزیند و اعمال خود را مطابق با دستورات وی تنظیم نماید. در ادامه به روش انجام استبراء مطابق با نظر آیات اعظام خواهیم پرداخت.

همه مراجع (به جز آیت الله مكارم):

اسلام آخرین دین الهی و کامل ترین آنهاست. به همین باعث در این دین به کوچک ترین پرسشها نیز پرداخته شده است و مورد نیاز

استبراء عمل مستحبي است كه مردها بعد از بيرون آمدن بول انجام مي‏دهند تا اطمينان پيدا كنند بول در مجرا نمانده است و آن داراي اقسامي هست. بهترين آنها اين است كه بعد از قطع شدن بول، سه مرتبه با انگشت ميانه دست چپ از مخرج غائط تا بيخ آلت كشيده و بعد انگشت شست را روي آلت و انگشت پهلوي شست را زير آن گذاشته و سه مرتبه تا ختنه‏گاه بكشند و بعد از آن سه مرتبه سر آلت را فشار دهند و استبراء از مني آن است كه بعد از خروج مني، بول كنند تا ذرات باقيمانده خارج شود. توضيح‏المسائل مراجع، م 72 و 348 ؛ وحيد، توضيح‏المسائل، م 73 و 354 ؛ دفتر: خامنه‏اي.

آيةاللَّه مكارم:

استبراء عمل مستحبي است كه مردها بعد از بيرون آمدن بول انجام مي‏دهند، به اين ترتيب كه چند مرتبه از بيخ آلت تا بالا، دست كشيده و قسمت اوج را چند مرتبه فشار دهند تا باقيمانده بول خارج شود، ولی استبراء از مني آن است كه بعد از خروج مني، بول كنند تا ذرات باقيمانده خارج شود. توضيح‏المسائل مراجع، م 73.

تبصره 1. فايده استبراء از بول، اين است كه اگر آب مشكوكي بعد از آن خارج شود، پاك است و وضو را هم باطل نمي‏كند؛ ولی اگر استبرا نكرده باشد، بايد وضو را اعاده كند و محل را بشويد.

فايده استبرا از مني، اين است كه اگر رطوبت مشكوكي از او خارج شود و نداند مني است يا يكي از آب‏هاي پاك، غسل ندارد و اگر استبرا نكند و احتمال دهد ذرات مني در مجرا باقي بوده و همراه بول يا رطوبت ديگري خارج شده، بايد دوباره غسل كند.

تبصره 2. براي زن‏ها استبراء از بول نيست و اگر رطوبتي ببينند و شك كنند پاك است يا نه، پاك مي‏باشد و وضو و غسل او را هم باطل

آموزش استبراء و فایده های آن

احتیاط مستحب آن است كه طرف جلوی بدن در موقع استبراء (كه احكام آن بعداً گفته می شود) و موقع تطهیر مخرج ادرار و مدفوع، رو به قبله و پشت به قبله نباشد و در صورتی كه فرد می داند قطره یا قطرات اندکی از ادرار در مجرا باقی مانده و با عمل استبراء بیرون می آید، این احتیاط، شدیدتر می باشد.

استبراء از منی:

برای بعد از خارج شدن منی هم استبراء وجود دارد و استبراء از منی به وسیله بول کردن است که این عمل هم مستحب است ولی اگر بعد از بیرون آمدن منی و پیش از غسل کردن بول نکند، اگر بعدا ذره ای منی (که معمولا باقی مانده منی هنگام بول کردن خارج می شود) خارج شود غسلش باطل است و باید دوباره غسل کند. 

چند پرسش متداول

اگر در هنگام استبرا از بول يا بعد از آن، مايع سفيد و غليظى  خارج شود، آيا اين منى است يا چيز ديگر؟

همه مراجع: رطوبت ياد شده است پاك هست؛ مگر آنكه يقين كند كه منى يا بول است.

 اينكه مى فرمايند رطوبت بعد از استبراء پاك مى باشد، فاصله زمانى بعد از استبراء تا ديدن رطوبت چقدر است؟

اسلام آخرین دین الهی و کامل ترین آنهاست. به همین باعث در این دین به کوچک ترین پرسشها نیز پرداخته شده است و مورد نیاز

ج) فاصله خاصى معتبر نيست.

حکم استبراء جهت زن چيست؟

جواب: جهت زن استبراء از بول نيست، و اگر رطوبتی ببيند و شک کند که بول است يا نه، پاک میباشد و وضو و غسل او را هم باطل نمیکند.

فواید استبراء

آموزش استبراء و فایده های آن

اسلام را دینی می نامند که سال ها از ظهور خود جلو تر بود! با وجود پیشرفت های گسترده علمی هنوز علت انجام بعضی اعمال در اسلام کشف نشده و این خود سندی بر پیشتازی و خدایی بودن این دین هست. ولی علت انجام بعضی اعمال و همچنین فایده های علمی آن به وسیله دانشمندان به اثبات رسیده است که استبراء هم از این قائله مستثنی نیست و فایده های بسیاری را جهت حفظ سلامت در خود جای داده است.

در مورد فوائد و آثار پزشکی و تاثیرات جسمانی این عمل نيز می توان به این توصیه اشاره نمود که همه احكام دين بويژه احكام ناظر به بهداشت جسمي انسان نظير مسواك زدن / استبراء نمودن/ وقت خوابيدن و بيدار شدن /ايستاده و يا نشسته آب خوردن و … بر اساس واقعيات بيروني و جهت جلوگيري نمودن از برخي آسيبهاي طبيعي به جسم و يا روح انسان مي باشد. و لذا قطعا خداوند متعال در بيان آداب تخلي ، اين عمل را نيز در همين جهت توصيه فرموده اند كه مانند ساير احكام الهي مي توان برخي از اين حكمتهاي دنيوي آن را نيز به كمك علم و يا عقل به دست آورد به عنوان نمونه در عمل استبراء با خروج باقيمانده مني و ادرار از مجاري مانع بوجود آمدن عوارضي نظير عفونت هاي مجاري ادراري كليه و پروستات مي گردد به ويژه زماني كه منشاء ورود عفونت از طريق محل خروج ادرار و مني از بدن انسان باشد كه در مقاربت هاي جنسي و يا ساير آلودگي هاي خارجي وارد آلت تناسلي مي گردد و يا در صورت بروز عفونت در داخل بدن و سرايت آن به ادرار مانع تاثير بيشتر اين عفونت موجود در ادرار به ديواره مجاري خروجي مي گردد و همچنين مي تواند مانع رسوب و تشكيل كريسالهاي سنگي در مجاري ادراري مي گردد .


در این باره زیاد بخوانید: دانستنی هایی مهم در مورد بیماری های مقاربتی


تدوین و گردآوری: حسن جوانبخت

هرگونه استفاده با درج نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز است

واژه های کلیدی: عفونت | رطوبت | انگشت | اسلام | ادرار | استبراء | جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های مقاربتی | چگونگی انجام استبراء

آموزش استبراء و فایده های آن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz