چنگال عفونت رطوبت انگشت اسلام ادرار

چنگال: عفونت رطوبت انگشت اسلام ادرار استبراء جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های مقاربتی چگونگی انجام استبراء

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی چاپ مکرر تصویرهای رنگی روی کاغذ امکان‌پذیر شد

محققان دانشگاه‌های رایس، یونسی و کره، راهکار جدیدی را اختراع کردند که امکان چاپ و از بین بردن چندین تصویر رنگی را روی نوع خاصی کاغذ فراهم می‌کند. 

چاپ مکرر تصویرهای رنگی روی کاغذ امکان‌پذیر شد

چاپ مکرر تصویرهای رنگی روی کاغذ امکان پذیر شد

عبارات مهم : کنترل

محققان دانشگاه های رایس، یونسی و کره، راهکار جدیدی را اختراع کردند که امکان چاپ و از بین بردن چندین تصویر رنگی را روی نوع خاصی کاغذ فراهم می کند.

به گزارش ایرنا از ساینس دیلی، در این تکنیک از رنگ های ساخت یافته استفاده شده است است که شاخصه های متفاوتی با مرکب مرسوم در صنعت چاپ دارند. مرکب های متداول تمام طیف رنگی را به غیر از رنگی که به وسیله چشم دیده می شود، جذب می کنند و به همین علت به عنوان نمونه با رنگ قرمز یا آبی دیده می شوند. این رنگ ها به مرور وقت کم رنگ تر و در نهایت محو می شوند. رنگ های ساخت یافته رنگ های مشخص را در زوایای مشخصی منعکس می کنند. این رنگ ها از دسته های تک بعدی پلیمرهای لایه ای ساخته شده است اند که به آن ها اصطلاحا کوپلیمر دسته ای گفته می شود.

چاپ مکرر تصویرهای رنگی روی کاغذ امکان‌پذیر شد

کوپلیمرها انعطاف پذیر، نرم و کشسان هستند و با عوض کردن شکل و ابعاد آن ها می توان رنگ منعکس شده است از آن ها را عوض کردن داد.

محققان دریافتند با استفاده از یک جوهر بدون رنگ با پایه آب که بر اساس آمونیوم پرسولفات ساخته شده است هست، می توان نحوه اتصال کوپلیمرها را در موقعیت های متفاوت کنترل کرد و در نتیجه ضخامت و رنگ منعکس شده است از آن ها را تحت کنترل درآورد.

محققان دانشگاه‌های رایس، یونسی و کره، راهکار جدیدی را اختراع کردند که امکان چاپ و از بین بردن چندین تصویر رنگی را روی نوع خاصی کاغذ فراهم می‌کند. 

محققان با استفاده از مقادیر متفاوت آمونیوم پرسولفات و اتانول روی کاغذ پوشیده از کوپلیمر توانستند زیاد کردن و کم کردن حجم مولکول های آن را کنترل کرده و در نتیجه الگوها و رنگ های مورد نیاز جهت چاپ تصویر را ایجاد کنند. استفاده از مقادیر زیاد پرسولفات آمونیوم منجر به تولید تصویرهای سیاه و از بین بردن سایر رنگ ها می شود.

همچنین محققان دریافتند با استفاده از برمید هیدروژن می توانند پرسولفات آمونیوم را از سطح کاغذ پاک کنند. آن ها با استفاده از این شیوه توانستند بیش از 50 بار تصویرهای متفاوت را با کیفیت یک چاپگر جوهرافشان صنعتی روی کاغذ چاپ و پاک کنند.

قرار است گزارش کامل این تحقیقات در شماره 4 آگوست نشریه Advanced Materials منتشر شود.

چاپ مکرر تصویرهای رنگی روی کاغذ امکان‌پذیر شد

واژه های کلیدی: کنترل | محققان | استفاده | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz